Медичний центр
"країна здоров'я"
0 800 604 531
м. Кам'янське, пр. Аношкіна, 29
Втрата зору після 50 років. В чому причина?
28.12.2020

В Україні більше 2 мільйонів людей відчувають погіршення зору і труднощі в повсякденному житті: їм важко читати, водити автомобіль, впізнавати обличчя людей або користуватися мобільним телефоном. Найчастіше – це люди, яким встановлено діагноз ВМД (вікова макулодистрофії)


Вікова дегенерація макули

Вікова макулодегенерації (ВМД) – це захворювання сітківки (внутрішньої оболонки ока). Хвороба призводить до втрати центрального зору. Коли людина з ВМД дивиться на предмет, то бачить в центрі пляма, через яке предмет нечіткий або непомітний зовсім.

 

типи захворювання

Є два типи макулодегенерації: суха і волога. При сухій формі немає набряку в сітківці. Такий вид МВС зустрічається частіше і буває в 85-90% випадків. Він призводить до поступового зниження зору.

При вологій формі з’являється набряк в сітківці, зір знижується швидше, іноді доходить до повної сліпоти. Суха форма захворювання може переходити у вологу.

 Симптоми

Люди з сухою макулодегенерації втрачають зір поступово на одному або обох очах. Вони можуть помітити проблеми із зором при водінні машини, або зазнають труднощів при читанні. Іноді перед очима з’являються точки, які заважають бачити чітко.

Люди з вологою макулодегенерації втрачають зір стремітельнр, симптоми можуть спочатку виявитися в одному оці, потім втягується і друге око. Прямі лінії для людини з ВМД здаються кривими або похилими, тому лікар просить пацієнтів дивитися на сітку з прямими лініями. Цей тест дозволяє визначити вологу форму макулодегенерації.

 


Цифри і факти

  • Найчастіше захворювання починається у віці 50 років і старше.
  • У розвинених країнах світу вікова макулодегенарація – одна з найчастіших причин втрати зору.
  • ВМД займає третє місце серед найбільш вірогідних причин сліпоти. (Після катаракти і глаукоми)
  • Без лікування, через 3 роки більш ¾ пацієнтів з цим діагнозом можуть втратити зір

Більше 80% випадків вдається запобігти за допомогою своєчасного лікування VEGF інгібіторами через інтравітреального введення                  

Згідно з рекомендаціями провідних офтальмологічних спільнот Європейського Союзу, Великобританії та США – інтравітреальні ін’єкції анти – VEGF препаратів – найефективніший спосіб лікування ВМД


Чому саме інтравітреальне введення?

 

  1. Перевірений метод: вперше інтравітреальне введення було виконано більше 100 років тому. З 2010 року анти – VEGF терапія вважається «золотим стандартом» для лікування ВМД
  2. Лікарський препарат потрапляє безпосередньо в місце ураження і дає максимально швидкий ефект
  3. Швидка процедура, яка займає кілька хвилин. Проводиться в умовах стерильності
  4. Практично безболісна процедура.

 

Пам’ятайте, що «волога» ВМД – це хронічне і прогресуюче стан, саме тому дуже важливо отримувати своєчасну і регулярну терапію, яку планує ваш лікуючий лікар.