Третя хвиля алергічної атаки
Серпень зазвичай завдає чимало неприємності тим, хто має алергію на пилок амброзії або полину. А ще до них приєднуються ті, хто відчув прояви алергії цьогоріч вперше. Отже – це поліноз!
____________________________________________________________________
Поліноз – це алергічна хвороба, що викликається пилком рослин і виявляється у вигляді риніту, кон’юнктивіту, дерматиту або бронхіальної астми.
Багато хто вважає, що найскладніший час для таких хворих на поліноз припадає на весну і початок літа, але це не так.
З серпня до кінця вересня починається нова хвиля алергічних реакцій, що викликаються пиленням складноцвітих, маревих, кропив’яних та бур’янів.
Симптоми полінозу дуже схожі на симптоми ГРВІ, тому вчасно пацієнти не звертають уваги. Поліноз зазвичай проявляється сильним свербінням у носі та очах, сльозотечею, приступоподібним чханням та закладеністю носа. Однак у критичному стані може виявлятися і важча симптоматика: сухий кашель;
- біль та сухість у горлі;
- кропив’янка, висипання;
- набряк м’яких тканин.
Щоб відрізнити алергію від застуди, можна випити антигістамінний препарат, тоді при покращенні самопочуття стане зрозуміло, що вас турбує саме алергія.
Алергія на початку серпня зазвичай викликана пилком: полину; пирію; кропиви; соняшнику; маку; оману; амброзії; подорожника; лободи. Наприкінці серпня починають цвісти: наперстянка; ромашка; будяко; деревій; чебрець; дзвіночки; циклахена.
Як лікувати сезонну алергію
Перш ніж розпочати лікування, необхідно розібратися у тому, що саме її викликає. Тому перший крок у вирішенні проблеми – визначення алергенів.
В нашому медичному центрі ми використовумо шкірні првокаційні алергопроби – швидкий та надійний спосіб визначити ваш особистий алерген. Діагностика займає мінімум часу:
На руках роблять декылька насічок, в які заносять певний алерген. Через 15-20 хвилин розвивається реакція і лікар оцінює результат. Якщо подряпина починає червоніти, збільшуватися і свербіти, алергія підтверджується.