Медичний центр
"країна здоров'я"
0 800 604 531
м. Кам'янське, пр. Відродження (Аношкіна), 29
Поради лікаря. Дієта при артеріальній гіпертензії
19.05.2020

 

 Чи знаєте ви, наскільки важливо контролювати своє харчування під час такого фонового захворювання, як гіпертоніяНаш лікар терапевт – гастроентеролог Олексій Анатолійович Пономаренко зібрав для вас основні вимоги, що пред’являються до дієти для “гіпертоніків”

40% людей, у яких періодично підвищується тиск, не здогадуються про це. Тому дуже часто гіпертонія розвивається непомітно. Нормою артеріального тиску вважають показники в діапазоні до 130/80.
Якщо результати вимірювань вашого тиску часто не потрапляють в межі норми, слід звернутися до лікаря і з’ясувати причини такого явища. Можливо, ви потребуєте в медикаментозному лікуванні. Крім того нормалізувати тиск можна за допомогою корекції способу життя і правильним харчуванням.

Для тих, хто схильний до гіпертонії існують рекомендації по харчуванню, дотримуючись яких можна знизити показники артеріального тиску.

  •  Зменшуємо кількість солі. Добова норма споживання солі для дорослої людини – не більше 5 грамів (трохи менше чайної ложки). Зверніть увагу, що «прихована сіль», що міститься в маринадах, копчених продуктах, ковбасах, соусах і навіть в звичайному хлібі, може перевищувати цю норму і також має бути враховано.
  • Уникайте жирної і смаженої їжі. Жирні і смажені страви сприяють появі «зайвого» холестерину, який в свою чергу позначається на стані судин і провокує розвиток гіпертонічної хвороби.
  •  Їжте менше мучного та солодкого. Надмірна кількість вуглеводів в їжі сприяє підвищенню артеріального тиску.
  • Більш калію і магнію. Дієта з високим вмістом калію може допомогти знизити артеріальний тиск: калій допоможе вивести зайву воду з організму і розширити судини. Продукти, багаті калієм: крупи (особливо гречана, вівсяна, пшоняна), бобові (соя, квасоля, горох), фрукти (абрикоси, виноград, персики, кавуни, чорна смородина, плоди шипшини, в т.ч. сушені курага, родзинки, чорнослив, фініки), овочі (кабачки, буряк, морква, баклажани, картопля), зелень (цибуля, петрушка, кріп, салат і т.д.).
  • Виключаємо кофеїн. Кава і міцний чай – напої, від яких варто відмовитися гіпертонікам, або максимально обмежити їх вживання. Справа в тому, що кофеїн звужує судини, ніж провокує підвищення тиску.
  • Обмежуємо алкоголь. Зловживання алкогольними напоями також призводить до підвищення артеріального тиску.
  • Їжте овочі та фрукти щодня. У цих продуктах міститься багато вітамінів і мікроелементів, які покращують роботу серцево-судинної системи.
  • У вас зайва вага? Зменшіть калорійність харчування. Повні люди частіше схильні до гіпертонії. Щоб знизити ризик виникнення гіпертонії приведіть свою вагу в норму.
  • Слідкуйте за режимом харчування. Потрібно приймати їжу не рідше 4-5 разів на день невеликими порціями. Так ви вбережете організм від перевантажень при перетравленні великої кількості їжі, які можуть спровокувати підняття тиску.