Медичний центр
"країна здоров'я"
0 800 604 531
м. Кам'янське, пр. Аношкіна, 29
Цистит це “жіноче” захворювання. Чому?
20.07.2023

Хочемо поговорити про запалення сечового міхура, також відомого як цистит – одне з найпоширеніших захворювань в урологічній практиці, яке зазвичай зустрічається у жінок.
Чим зумовлена така гендерна «перевага»?

 


 

Одна з ключових причин – анатомія. У жінок сечівник значно коротший, ніж у чоловіків, а це означає, що бактеріям доводиться долати меншу відстань, щоб потрапити в сечовий міхур.
Крім того, жіночий сечівник розташований досить близько до заднього проходу, що збільшує ймовірність потрапляння в нього патогенної флори. Гормональні зміни також відіграють певну роль. Естроген допомагає підтримувати здорову слизову оболонку сечового міхура та сечівника, таким чином зменшу ризик інфекцій.

Жінки, які наближаються до менопаузи, мають знижений рівень естрогену і ризик захворіти зростає. Те саме може статися при застосуванні гормональних контрацептивів.
Використання сперміцидів або бар’єрних контрацептивів також може призвести до порушення захисних властивостей слизової оболонки піхви та сечівника, роблячи їх більш сприйнятливими до інфекцій. А ще ризик розвитку циститу збільшує носіння тугої синтетичної нижньої білизни.
Профілактика має ключове значення, коли мова заходить про цистит. Це дотримання правил гігієни та вживання великої кількості рідини, яке допоможе вивести критичну масу бактерій із сечовивідних шляхів.

 

имптоми циститу включають часту та гостру потребу в сечовипусканні, печію або біль під час сечовипускання, а також каламутну або сильно пахнучу сечу. Цистит – захворювання, що має в більшості випадків сприятливий прогноз. Але якщо його не лікувати, або пролікувати недостатньо – це може призвести до серйозніших ускладнень, таких як інфекції нирок або хронізації процесу.

Бажано звернутися до уролога, та отримати лікування, згідно протоколу.